سه‌شنبه 18 بهمن 1401

سخنی با شما

 

هیات شنای مازندران_سید مهرداد یعقوبی-سرپرست
هیات شنای مازندران_سید مهرداد یعقوبی-سرپرست

در اهمیت شنا همین بس که پیامبر اکرم(ص) فرمودند : عَلِّموا أولادَکم السِّباحَةَ والرِّمایةَ. (به کودکان خود شنا و تیراندازی یاد دهید.) لذا شنا نه تنها برای فردی که این مهارت را کسب می کند سودمند است بلکه چون می تواند جان انسانهای زیادی را نجات دهد بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است.

رشته پایه شنا یکی از رشته های پراهمیت در دنیا است و بخصوص در بازیهای المپیک جایگاه ویژه ای دارد و با برخورداري از 108 مدال المپيک در شاخه هاي مختلف، از ورزش هاي پرمدال محسوب شده و نقش تعيين کننده اي در جايگاه هر کشور در جدول بزرگترین رويداد بين المللي داشته و فرد و کشور متبوعش را از مزاياي آن بهره مند مي سازد.

استان مازندران بعنوان قهرمان پرور ترین استان کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی و موهبت های طبیعی الهی مانند دریا ، آبهای آزاد ، سدها و دریاچه ها ، استخرها و بخصوص منابع انسانی غنی(ورزشکاران و مربیان و داوران شاخص) بصورت بالقوه می تواند استانی سرآمد در سطح کشور باشد که برای بالفعل نمودن این پتانسیل باید با کمک اساتید دانشگاه، نخبگان و دلسوختگان این رشته ورزشی برنامه ای حداقل 8 ساله تدوین،اجرا و کنترل و نظارت نمود .

طرح آمایش سرزمینی شنا،شیرجه و واترپلو در استان مازندران می تواند موجب شناخت نقاط قوت و ضعف و تهدیدات و فرصت های پیش روی گردد و قطعا با برنامه محوری، تلاش و پشتکار و در سایه وحدت با توانمند سازی منابع انسانی ، طرح استعدادیابی اساسی، همکاری و تعامل با سایر نهادها بخصوص مدارس و آموزش و پرورش ، به روز رسانی علم مربیگری و داوری میتوان مازندران را به جایگاه واقعی خود در شنا رساند.

الهی چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی و ما رستگار

 

سید مهرداد یعقوبی جویباری
سرپرست هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان مازندران

پر بازدید ترین ها.

محتوایی موجود نیست

مطالب گوناگون

3123÷131÷3

مطالب گوناگون

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید